10 PAŹDZIERNIKA- DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie.

Mając to na uwadze, w poniedziałek 10 października, w  Dniu Gier Planszowych, obchodzonego w naszym kraju po raz drugi,  w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa biblioteki szkolnej i Samorządu Szkolnego. Tego dnia  w bibliotece można było  obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą   historię gier planszowych oraz zagrać w wybrana planszówkę. Podczas wybranych lekcji oraz przerw  każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami .

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespoły klasowe. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.