Wyjazd do Teatru w Wałbrzychu na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”

6 października 2022 r. klasy 2b i 3a  pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Uczniowie obejrzeli przepiękny spektakl pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Była to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji , o tym, jak trudno być „obcym” dla wszystkich na świecie i o tym, o ile więcej niż nam się wydaje możemy  osiągnąć. Ania - główna  bohaterka to nastoletnia, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielką radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników. Skrada serca swych opiekunów – Maryli i Mateusza – rozbawia wszystkich do łez i pokazuje, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Przedstawienie bardzo podobało się uczniom, gdyż dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, rozbudziło wyobraźnię, wywołało radość i uśmiech na twarzach uczniów. Młodzi widzowie gromkimi brawami oklaskiwali  aktorów.

Jolanta Pitura

Elżbieta Bachórz