WARSZTATY CERAMICZNE PDF
Wydarzenia w Oddziale Przedszkolnym
środa, 09 października 2019 11:58

08.10.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty lepienia z gliny, które poprowadziła pani Zuzanna Bogacka - Dżalik. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką na temat historii ceramiki oraz poznaniem materiału. Pani Zuzia zademonstrowała technikę pracy z gliną. Pokazała jak ciekawe i piękne rzeczy można z niej ulepić. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia.

Dzieci miały możliwość wykorzystania gliny podczas zajęć i samodzielnie uformować piękne jesienne jeżyki. Zabawa gliną była wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Spotkanie ze sztuką to rozbudzenie wrażliwości artystycznej  u dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką muszą przejść produkty, aby stały się pięknym kolorowym wyrobem.

Przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Biedronki” wykonały piękne prace,  ale na efekt końcowy będą musiały poczekać, ponieważ prace zostały zabrane do szkliwienia i wypalenia. Po upływie dwóch tygodni powrócą w ręce naszych małych artystów