MYŚL ZDROWO

MYŚL  ZDROWO  - regulamin półkolonii z zasadami higieny wypoczynku

Czas trwania:  28.06 - 04. 07. 2022 rok

I. Organizatorem wypoczynku jest Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom działające przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3

II. Opiekunowie na półkoloniach dokładają wszelkich starań by stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.

1. Uczestnicy półkolonii przebywają pod opieką wychowawców od godz. 9.00 do godz.14.00, w dniu 30. 06. od godz. 8.00 do godz. 15.00

2. Godzinę przed i po zajęciach zapewniona będzie opieka świetlicowa dla wybranych dzieci.

3. Uczestnicy przychodzą do szkoły o godz. 9.00 lub 8.00 w wyznaczonym dniu

4. Rodzice /opiekunowie prawni zobowiązany jest do zabezpieczenia/wyposażenia uczestnika w: - swobodny strój sportowy/dresy i wygodne obuwie sportowe,

- odpowiednią odzież dostosowaną do pogody oraz zajęć zgodnie z harmonogramem np. czapeczka, zmienne skarpetki ( przy rolkach), itp.

- II śniadanie, napoje ( najlepiej woda)

- ew. kieszonkowe na wycieczki,

5. Rodzice /opiekunowie prawni są odpowiedzialni za bezpieczną drogę dziecka do szkoły i z powrotem.

5. W przypadku samodzielnego powrotu dziecka do domu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani zapisać tą informację w karcie.

6. Uczestnicy półkolonii mają prawo do:

a) spokojnego wypoczynku;

b) uczestniczenia we wszystkich zajęciach, wycieczkach i organizowanych imprezach;

c) korzystania ze wszystkich urządzeń i sprzętów niezbędnych do realizacji programu półkolonii;

d) wnoszenia próśb oraz propozycji zmian w programie

7. Uczestnicy mają obowiązek:

a) bezwzględnie podporządkować się poleceniom wychowawców; instruktorów i kierownika wypoczynku,

b) przestrzegać ramowego harmonogramu dnia. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian wynikających z bieżących sytuacji;

c) brać udział w realizacji programu półkolonii;

d) zachować higienę osobistą, schludny wygląd i czystość;

e) szanować mienie, pomoce dydaktyczne (za szkody wyrządzone przez dziecko, materialnie odpowiedzialni są rodzice lub prawni opiekunowie);

f) kulturalnie zachowywać się podczas spożywania posiłków;

g) przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa, zachować odpowiedni dystans, nie przynosić zabawek i innych przedmiotów, a w razie dostrzeżenia sytuacji stwarzającej zagrożenie dla życia i zdrowia innych, informować wychowawcę

8. Wszystkie formy zajęć odbywają się w grupach i pod opieką wychowawców.

9. Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów i regulaminów obowiązujących w miejscach realizacji programu min: baseny, obiekty, w których będą odbywać się zajęcia, i innych.

10. Samowolne oddalenie się od opiekunów, niezdyscyplinowanie, niewykonywanie poleceń wychowawców, nieprzestrzeganie regulaminu szczególnie w zakresie zachowania zagrażającego bezpieczeństwu będzie karane naganą udzieloną w obecności rodziców lub opiekunów prawnych, a w ostateczności wykluczeniem uczestnika z udziału w półkolonii.

11. Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy zagubione przez uczestników podczas półkolonii oraz za zniszczenia rzeczy należących do dzieci, a dokonanych przez innych uczestników. Zachęcamy do tego, aby nie przynosić na półkolonie cennych urządzeń, np. telefonów komórkowych, głośników, odtwarzaczy muzyki, itp. niekoniecznych do udziału w zajęciach.

12. REGULAMIN PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH

a) W czasie trwania wycieczki wszyscy uczestnicy podporządkowują się poleceniom prowadzącego.

b) Wszyscy idą zwartą grupą.

c) W czasie marszu zwracamy baczną uwagę na poruszające się po drodze pojazdy.

d) W żadnym przypadku nie odłączamy się od grupy.

e) Poruszamy się wyłącznie po chodnikach.

f) Jezdnię przekraczamy jedynie w miejscach do tego przeznaczonych (wyznaczone przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną lub przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej).

13. Zapisanie dziecka i przekazanie organizatorowi wypełnionej i podpisanej karty kwalifikacyjnej jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu wypoczynku.

14.W przypadku nagannego zachowania uczestnika rodzic lub opiekun prawny zobowiązuje się do natychmiastowego odebrania dziecka z półkolonii. W takim przypadku nie przysługują prawa roszczenia finansowego za nie wykorzystane świadczenia.