XIX Ogólnopolskim Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

30.05.2022r. uczniowie naszej szkoły: Julia Warachim, Brygida Gryszan, Krzysztof Bauch oraz Wiktor Burkiewicz  wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Nowej Rudzie, któremu patronowali prof. Juliusz Jakubaszko- Zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy. Organizatorem turnieju był pan Julian Golak ze Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Celem turnieju jest zachęcanie młodzieży do nauki udzielania pierwszej pomocy. W czasie turnieju uczniowie wykazywali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje z 34 szkół z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w kategorii szkół podstawowych i  ponadpodstawowych.
W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test pisemny, w części praktycznej komisja sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. Nasi uczniowie zajęli IX miejsce w Polsce. Z nimi możemy czuć się bezpiecznie. Serdecznie im gratulujemy.

Izabela Luszawska- PSP nr 3