Uczniowie PSP nr 3 w Warszawie

Uczniowie PSP nr 3 w Warszawie

Uczniowie klas 5-6 PSP nr 3 w Strzegomiu uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka była zorganizowana w ramach Projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy- wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”, realizowanego przez Gminę Strzegom.

W pierwszym dniu, tj.23.05.2022r., w Centrum Nauki Kopernik uczniowie  mieli okazję do obejrzenia wystaw  i pokazów. Strefa eksperymentowania pozwoliła na swobodną eksplorację i odkrywanie, np. budowy
i funkcjonowania ludzkiego ciała, rozumienia zasad geometrii i zgłębiania praw fizycznych  i procesów chemicznych. Wystawa GraMy zachęcała uczniów do odkrywania świata dźwięków i wspólnej muzycznej zabawy. Pokaz Teatru Wysokich Napięć pozwolił zrozumieć zagadnienia związane z elektrycznością.

W drugim dniu, tj.24.05.2022r., uczniowie zwiedzali Warszawę, spacerowali po Łazienkach Królewskich , odwiedzili  Planetarium. Obejrzeli także spektakl  o eksploracji i badaniu Wszechświata oraz film ”Jesteśmy Kosmitami”.

Na zakończenie  pobytu w stolicy zwiedzili plenerową wystawę w Muzeum Wojska Polskiego.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia edukacyjne.