Zabawa nauką, nauka zabawą- zajęcia w ExploraPark

8 kwietnia  uczniowie klas: 5a, 5b oraz 6 wzięli udział w wycieczce do Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy- wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”. Zajęcia w ExploraPark rozpoczęły się od wykładu pt. "Matematyka w przyrodzie".  Dzieci dowiedziały się, dlaczego są takie owoce, kwiaty, drzewa, których nasiona, płatki i liście natura tworzy, przestrzegając reguły tego samego ciągu liczb- ciągu Fibonacciego. Następnie uczniowie wybierali ścieżki tematyczne do interaktywnej edukacji. Badali, poszukiwali i odkrywali. Przeżywali ciekawe doświadczenia z grami logicznymi, fraktalami,  magnetycznymi konstrukcjami,  labiryntem luster.

W atmosferze nauki i zabawy uczniowie miło i aktywnie spędzili czas.

PSP nr 3