TYDZIEŃ WODY Z PAH W PSP3

Dzień 22 marca Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowym Dniem Wody już trzydzieści lat temu. Dzień ten ma na celu uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wiele zagrożeń niesie za sobą spadek jej zasobów. Społeczność szkolna PSP3 w Strzegomiu pokazała, jak bardzo zaangażowana jest w realizację tego celu i Światowy Dzień Wody obchodziła przez cały tydzień wraz z Polską Akcją Humanitarną.

W dniach 21 – 25 marca 2022 na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej, przyrody, biologii, geografii i godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia z m.in. z wykorzystaniem prezentacji, filmów i broszur udostępnionych przez PAH. W wybranych klasach uczniowie brali udział w quizach i wycieczce do Hydropolis we Wrocławiu. Klasy przygotowały plakaty, dzięki którym powstała wystawa na szkolnym korytarzu pt. „Jak mogę oszczędzić wodę?”. Na zajęciach świetlicowych dzieci nauczyły się czym jest „ślad wodny”  i wskazywały  jakie działania możemy wdrożyć, aby ślad wodny zmniejszyć. Uczyły się również piosenek tematycznie związanych z wodą.

Szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!