DZIEŃ OTWARTY W PSP3

PRZYJDŹ.ZOBACZ.ZOSTAŃ.

W dniu 24 marca 2022r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu gościła w swoich progach przyszłych pierwszoklasistów wraz  z rodzicami. Na wstępie Pani dyrektor Agnieszka Łukaszonek  zapoznała gości z ofertą edukacyjną placówki.  Następnie   zaprosiła  do udziału w atrakcyjnych  zajęciach przygotowanych przez  nauczycieli i uczniów  „Trójki” .Były to zabawy   matematyczne  z kodowaniem,  polonistyczne gry  z wykorzystaniem zasobów  tablicy interaktywnej, zajęcia z  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz muzyczne i sportowe z wykorzystaniem „magicznej ściany”.  Takie zajęcia były nie tylko wspaniałą zabawą, ale zainspirowały dzieci do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i wyrabiania postaw społecznych. Oprócz spotkań tematycznych nasi goście  mieli możliwość wraz z uczniami trójki spróbowania sił w integracyjnych  zabawach  tanecznych. Chętnie pozowali także jako przyszli pierwszoklasiści w fotobudce.

Na koniec dzieci wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić dwie sale gimnastyczne, bibliotekę , sale lekcyjne ,oglądali szkolne wystawy. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród nich kolorowe szafki dla uczniów.
Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!