DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w pierwszym dniu wiosny odbył się Dzień Języków Obcych. Każda klasa I-VIII przygotowała flagę wylosowanego kraju oraz ciekawostki związane z tą destynacją. Uczniowie poznawali także podstawowe wyrażenia w  języku narodowym danego kraju. Wszystkie klasy wzięły udział w quizie dotyczącym wiedzy ogólnej na temat krajów europejskich (stolice, znane i ciekawe miejsca). Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie kącika kulinarnego. Chętni uczniowie z pomocą rodziców przygotowali różne europejskie przysmaki, np.: belgijskie gofry i czekoladę, hiszpańskie churros i flan, angielskie cupcakes i ciasto marchewkowe, francuskie macarons, croissants i palmier oraz wiele, wiele innych pyszności.

Celem organizacji Dnia Języków Obcych  było popularyzowanie wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej a także zachęcanie do nauki języków, ponieważ znajomość języków pomaga nawiązywać kontakty.

W związku z toczącą się wojną w Ukrainie, chcąc okazać solidarność z naszym sąsiadem, każda klasa wykonała również flagę Ukrainy. Społeczność szkolna wsparła także finansowo akcję Caritas, przekazując datki na pomoc uchodźcom.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu flag, dekoracji oraz poczęstunku  :-)

Nauczyciele Języków Obcych