Warsztaty w Hydropolis

W przededniu  Światowego Dnia Wody,21 marca 2022r. uczniowie klas 5a,5b i 6 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia, gdzie odwiedzili Hydropolis- Centrum Edukacji Ekologicznej. Wycieczka była zorganizowana w ramach Projektu „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy- wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”, realizowanego przez Gminę Strzegom.

Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych- wody słone, wody słodkie. Przygotowywali różne roztwory, mieszaniny. Badali gęstość cieczy, znajdowali odpowiedzi  na różne pytania np. Dlaczego olej unosi się nad wodą?

Następnie zwiedzali wystawę  w centrum wody. Poznali przedziwne stworzenia żyjące w morskich głębinach, mogli przyjrzeć się działaniu wodnych wynalazków z czasów starożytnych oraz poznać tajniki produkcji i dostarczania wody do naszych mieszkań.

Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń.