Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).W ramach Laboratoriów Przyszłości PSP nr 3 otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 70.000 zł., dzięki któremu zakupiono:

drukarkę 3d do pracowni druku 3d skrilab, stację lutowniczą, aparat fotograficzny sony zv-1 do wideoblogów, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroport, gimbal do smartfona,  zestaw oświetleniowy,  pakiet LEGO45678 LEGO® Education SPIKE™ Prime,  4 tablety lenovo- 10 cali, szafki z klockami, modułowe pracownie przyrodnicze - moduł   woda - pakiet klasowy z 3 podręcznikami, klocki LEGO® EDUCATION BRICQ MOTION PRIME SET.

Dzięki pozyskanemu wyposażeniu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i będą zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.