„Zdrowie zaczyna się w głowie”- ferie zimowe w PSP nr 3

W dniach  7 - 11 lutego 2022 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu uczestniczyli w zimowisku organizowanym przez Stowarzyszenie  Pedagogów i  Psychologów Gminy Strzegom. W  programie pod hasłem „Zdrowie zaczyna się w głowie” zaplanowano wiele atrakcyjnych  zajęć oraz wycieczek. W trakcie półkolonii zimowej dbano o kondycję fizyczną uczestników,  brali  oni udział w grach i zabawach  na lodowisku „ Biały Orlik”,  aktywnie spędzili czas  na krytej pływalni „ Delfinek”  oraz w parku trampolin. Niezwykle interesujące okazały się wycieczki. Był to wyjazd  do Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęcia edukacyjnych "Szychta fuksów - pierwsza zmiana młodych górników" oraz w warsztatach zdobniczych, na których ręcznie malowały porcelanę.  Uczniowie odwiedzili również stadninę koni w Szymanowie. Zajęcia przygotowane i poprowadzone przez specjalistów wzbudziły  ogromne zainteresowanie i zachwyt małych miłośników zwierząt. Podczas wypoczynku nie zabrakło akcentów kulturalnych, w Zdrojowym  Teatrze Animacji w Cieplicach uczestnicy zimowiska obejrzeli muzyczny spektakl  pt. „Piosenki z kufra”, a także uczestniczyli w teatralnych warsztatach edukacyjnych. Byli także na seansie  filmowym pt.„ Misiek i chiński skarb”  w SCK . Na terenie szkoły  zostały dla nich przeprowadzone kreatywne  warsztaty  – dzieci samodzielne wykonały  ozdoby z gliny.  Młodsze grupy dekorowały serduszka, natomiast    „starszaki”  wykonały tarcze, które będą nagrodami w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne m.in. na temat szkodliwego wpływu nikotyny na zdrowie, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy oraz ochrony danych     „ Moje dane – moja sprawa”. Podczas zimowiska zorganizowane były obchody  Dnia Numeru Alarmowego 112. Wydarzenie miało  na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz zwiększanie świadomości dzieci na temat właściwego korzystania z numeru 112. Na zakończenie półkolonii  wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Wypoczynek zimowy został zorganizowany dzięki środkom finansowym  przyznanym przez Burmistrza Strzegomia ( w kwocie 13260,00 zł.) w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2022 roku.

Organizatorzy wypoczynku składają serdeczne podziękowania władzom miasta za wsparcie finansowe zadania, Pani A. Łukaszonek, dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 3 w Strzegomiu za pomoc w realizacji zimowiska.