NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF
czwartek, 12 listopada 2020 17:54

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też 10 listopada wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Przedszkolaki obejrzały film ,,Polskie Symbole Narodowe - Polak Mały”, podczas którego  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Tego dnia wzięliśmy udział w ogólnopolskie akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Ewelina BEDNARZ