ZIMOWISKO W PSP 3 –CIEKAWIE, ZDROWO I KOLOROWO PDF
poniedziałek, 24 lutego 2020 10:59

W pierwszym tygodniu ferii  zimowych 2020 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć  półkolonii organizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów  Gminy Strzegom działającym w PSP 3 w Strzegomiu.  W  programie zajęć  zaplanowano  kreatywne  warsztaty prowadzone przez animatorów z „Leśnej krainy” – dzieci samodzielne wykonywały  slumsy  .Kolejnego dnia   uczestniczyły w zajęciach „Od mleczka do masełka” w gospodarstwie agroturystycznym  w Dobrocinie .Poznały zwierzęta hodowlane , wykonały samodzielnie masło ,które wszyscy degustowali na zakończenie spotkania. Na terenie  szkoły odbyły się warsztaty kulinarne, młody i pomysłowy  „MasterChef” w PSP 3. Uczniowie samodzielnie przygotowali potrawy z przygotowanych  produktów i zjedli smaczne, zdrowe  śniadanie .Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac plastycznych – piramida zdrowego żywienia oraz  quizem  „Koło fortuny”- jemy zdrowo i kolorowo .W kolejnych dniach uczestnicy mieli także okazję obejrzeć seans filmowy w SCK „ Doktor Dolittle i jego  zwierzęta” oraz przedstawienie w Teatrze Lalki i Aktora  w Wałbrzychu  pt.” Tajemniczy ogród”. W czasie zimowiska dbano także o kondycję fizyczną uczestników , odbyły się rozgrywki sportowe w szkole, uczniowie bawili się  na sztucznym  lodowisku i  na krytej pływalni „Delfinek” w Strzegomiu oraz w „Jump planet” w Wałbrzychu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne , w trakcie których uczniowie zapoznali się m.in. z problemem fonoholizmu i metodami zwalczania go , z bezpiecznym poruszaniem się w sieci „Nie daj złapać się w sieć”, z zasadami zdrowego odżywiania . Utrwalili swą wiedzę o tym jak działa ALERT RCB, jak należy reagować w przypadkach zagrożenia.

Zimowisko zostało zorganizowane dzięki środkom finansowym  przyznanym przez Burmistrza Strzegomia.