SZLACHETNA PACZKA 2019 –po raz drugi magazyn w Strzegomiu PDF
wtorek, 10 grudnia 2019 07:57

W dniach 7-8 grudnia 2019 miał miejsce finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Już 19 raz darczyńcy pomagali rodzinom w potrzebie. Dla Strzegomia było to ponownie szczególne wydarzenie – po raz drugi  działał  tu magazyn Szlachetnej Paczki. Miał swoją siedzibę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, dzięki uprzejmości pani dyrektor A. Łukaszonek. Jednak, aby rodziny mogły zostać objęte pomocą swą pracę musieli wykonać wolontariusze weryfikujący rodziny i pomagający w organizacji akcji:   p. S.Golińska,   p. R.Mikołajczyk, p. B. Nejman ,p. K. Sosik-Sarama, p. Michał Świstek, p.M.Straube ,  p. M.Wyrwa , p. M. Wysocka . Ich ogromne zaangażowanie pozwoliło na objęcie pomocą rodzin ze Strzegomia i okolicznych wiosek. W organizacji finału pomogli nam także ks. M. Babuśka- użyczając nam auta  i p. P. Kolasa  , który rozwoził paczki wraz z p. Jakubem Romanowskim, który dołączył do nas z własnym autem. Bardzo dziękujemy.

Finał nie byłby możliwy bez pomocy uczniów wolontariuszy, którzy czuwali nad organizacją akcji, a byli to E. Cichuta, Z Drąg, J. Kotlicka, J. Oleksiak, P. Basiński oraz harcerze z 17  Strzegomskiej drużyny „Birkut” .Dziękuję.

Dwa dni finału to czas ogromnych wzruszeń , radości i łez. Trudno sobie wyobrazić przeżycia , których doświadczaliśmy. Warto pomagać. Zapraszamy do współpracy za rok.

Lider rejonu Strzegom

M.Świstek PSP3