Teatr profilaktyczny ,,Strach ma wielkie oczy" PDF
piątek, 06 grudnia 2019 08:27

Dnia 4 grudnia gościliśmy w szkole grupę teatralną z Torunia, która zaprezentowała spektakl pt. ,,Strach ma wielkie oczy". W przedstawieniu poruszamo problem przemocy, agresji oraz prześladowania- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Wspomniano też o uzależnieniach  (alkohol, nikotyna)  Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią,  jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu  bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem.

Aktorzy starali się ukazać sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazali , że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnili, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść  z opresji.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/spektakl-strach-ma-wielkie-oczy