AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA PDF
środa, 30 października 2019 00:00

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ministerialnej akcji „Szkoła Pamięta”, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o wolność. W ramach podjętych działań uczniowie naszej szkoły:  odwiedzili i uporządkowali  groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię, zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątali bezimienne i opuszczone groby, zorganizowali zbiórkę zniczy, by udekorować te groby, odwiedzili groby zmarłych nauczycieli PSP nr 3.

Nasi uczniowie również na lekcjach muzyki wysłuchali pieśni patriotycznych, na lekcjach plastyki wykonali prace pt. „Żołnierze polscy walczący o wolność” oraz „Mali bohaterowie”. Nasze działania koncentrowały się wokół kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych.

Wychowawcy klas

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/akcja-szkoa-pamita