,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIÓW KLASY I PDF
czwartek, 31 października 2019 00:00

W dniu 30 października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wśród zgromadzonych na naszej uroczystości uczniów, rodziców, nauczycieli, nie zabrakło zaproszonych gości – Pana Wiesława Witkowskiego Zastępcy Burmistrza Strzegomia, Pana Zdzisława Kudyby sołtysa Sołectwa Strzegom, Pana Pawła Rudnickiego radnego Rady Miejskiej Strzegomia. Rade Rodziców reprezentowały: Pani Edyta Beśka przewodnicząca Rady Rodziców, Panie Anna Suchostawska i Aleksandra Solima.
Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Aktu ślubowania dokonali również przedstawiciele rodziców uczniów z klas pierwszych.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/do-krainy-wiedzy-drzwi-wam-otwieramy-uroczysto-pasowania-na-uczniw-klasy-i

Podczas uroczystości uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych dwóch miesiącach nauki w szkole. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki,a także zatańczyli taniec współczesny oraz polkę.

Część artystyczną przygotowali wychowawcy: Panie Agnieszka Lubera oraz Ewa Ciunowicz.

Na koniec wychowawcy klas pierwszych wraz z Panem Wiesławem Witkowskim wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia, a rodzice obdarowali uczniów rożkami wypełnionymi słodkościami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych  pierwszaków, a pamiątkowe zdjęcia będą nam te chwile przypominać.