Wycieczka do Planetarium PDF
środa, 23 października 2019 08:56

W piątek 18 października uczniowie klasy IIb i IIIb z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wybrali się na wycieczkę do Planetarium na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas cyfrowego pokazu ,,W stronę Słońca i z powrotem” odbyli podróż przez Układ Słoneczny, począwszy od Słońca, poprzez  planety i ich księżyce. Poznali również inne obiekty galaktyczne, takie  jak gromady gwiazd i mgławice, a także inne odległe galaktyki. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne, podczas których mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania: "Co się dzieje na niebie?', "Dlaczego świeci Słońce?", "Dlaczego zmieniają się pory dnia i pory roku?", „Jak powstają zaćmienia Słońca i Księżyca?”

To była niezwykła lekcja astronomii i fantastyczna podróż w kosmos, która dostarczyła uczniom mnóstwo niezapomnianych przeżyć!

Elżbieta Bachórz

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wycieczka-do-planetarium