Pracowite dni czwartoklasistów w PSP nr 3 PDF
czwartek, 05 września 2019 09:33

Aby ułatwić uczniom przejście do nowego etapu edukacyjnego i obniżyć stres związany z rozpoczęciem nauki  w klasie czwartej, nauczyciele PSP nr 3 opracowali i wdrożyli Program adaptacyjno – integracyjny. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy IV pracowicie i interesująco spędzili dwa dni nowego roku szkolnego.

3 września odbyły się zajęcia z wychowawcą – p. Iwoną Krogel, na których zostały przekazane zasady funkcjonowania szkoły, omówiono prawa i obowiązki uczniów oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole, wspólnie stworzono Klasowy Kodeks Zasad Współżycia Społecznego oraz odbyły się wybory samorządu klasowego.

4 września p. Małgorzata  Świstek zapoznała czwartoklasistów z elementami kinezjologii, uświadomiła znaczenie uzupełniania wody w organizmie oraz przekazała wiele cennych wskazówek dotyczących ćwiczeń wspomagających uczenie.

Pani Małgorzata Wyrwa w szkolnej bibliotece  wprowadziła młodych ludzi do fascynującego świata książek , a p. Edyta Oleksiak zaktywizowała Ich na dynamicznych zajęciach integracyjnych.. Czwartoklasiści poznali szkołę i panujące w niej zasady, z odwagą, optymizmem i zaciekawieniem przystępują do pracy !