ŚWIĘTO SŁUŻBY ZDROWIA PDF
sobota, 06 kwietnia 2019 00:00

W  dniu 5 kwietnia 2019 r. Pracownicy Służby Zdrowia uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w Strzegomskim  Centrum Kultury. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Wiesław Witkowski – zastępca Burmistrza Strzegomia, pan Tomasz Marczak– przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu, pani Urszula Podsiadły– Szubert– naczelnik Wydziału Oświaty, pani Anna Góralska – zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, pan Robert Chyłek - przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych.  Pracowników służby zdrowia reprezentowali: przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, pani dr Aleksandra Orabczuk, pani dr Tatiana Błońska, pani Krystyna Gajecka wiceprezes  Strzegomskiego Centrum Medyczno– Diagnostycznego wraz ze współpracownikami, przedstawicielki Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdrowie“ w Strzegomiu.

Do nich właśnie pierwsze słowa skierował pan W. Witkowski, wskazując jak niezwykle ważna i odpowiedzialna  jest praca wszystkich podmiotów związanych ze służbą zdrowia. Pogratulował pasji i oddania, życzył dalszych osiągnięć w życiu zawodowym i prywatnym.

Następnie wszyscy zebrani mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną  przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu  oraz dzieci z Przedszkola nr 3 w Strzegomiu. Ogromny aplauz publiczności zdobyli wszyscy wykonawcy. Największe emocje towarzyszyły oglądającym przedstawienie kabaretowe o zdrowiu na podstawie bajek o „Kopciuszku” i „Królewnie Śnieżce”. Niezapomniane kreacje aktorskie, występy chóru, układy taneczne przedszkolaków, interpretacja wiersza „Chory kotek” na długo pozostaną w pamięci publiczności. Prezentacje zostały przygotowane pod kierownictwem p. K. Puchalskiej, p. A. Lubery, p. M. Świstek– nauczycielek z PSP nr 3 w Strzegomiu oraz
p. E. Cichoń i K. Romanów – nauczycielek z publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu.

Na koniec uroczystości przedstawiciele władz miasta  wręczyli Pracownikom Służby Zdrowia podziękowania , podkreślając  niezwykłą wagę ich misji w społeczeństwie.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wito-suby-zdrowia-2019