FINAŁ VI GMINNEJ MIĘDZYGIMNAZJALNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF
piątek, 15 marca 2019 00:00

Kompetencje Językowe mają ogromne znaczenie w rozwoju współczesnego społeczeństwa europejskiego. W każdym roku szkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbywa się wiele przedsięwzięć, które popularyzują naukę i znajomość języków obcych. Należą do nich: Dni Języków Obcych, Festiwal Piosenki Obcojęzycznej oraz Gminna Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Angielskiego.

14 marca 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się ostatni finał Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego dla klas trzecich Gimnazjum. Był on poprzedzony dwoma etapami: I – eliminacje wewnątrzszkolne, II – test leksykalno-gramatyczny na platformie edukacyjnej Fronter, III – finał z udziałem 10 najlepszych uczniów.

Honorowy patronat nad Olimpiadą tradycyjnie objął Burmistrz Strzegomia, który ufundował nagrody główne.

Finaliści rywalizowali w sześciu konkurencjach. Zadania sprawdzały wiedzę i kompetencje językowe, były zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Ich zmagania oceniało jury złożone z nauczycieli języka angielskiego w naszej Gminie.

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze  a uczniowie byli wspaniale przygotowani. Po zaciętej walce I miejsce zajęła Emilia Henike, II miejsce Mateusz Brokos – obydwoje z Zespołu Szkół w Jaroszowie. . III miejsce zajęła Maja Nowakowska ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/fina-vi-gminnej-midzygimnazjalnej-olimpiady-jzyka-angielskiego