Spotkanie z doradcą MCK PDF
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Liceum, technikum, czy szkoła branżowa?

To i inne pytania dotyczące swojej dalszej drogi edukacyjnej i przyszłości  zawodowej stawiali przed sobą uczniowie klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu. W dniu 28 lutego br. trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Żanetę Jaskórzyńską, doradcę z Młodzieżowego Centrum Kariery w Strzegomiu. Spotkania odbyły się
w ramach Programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Uczniowie już niedługo muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu, część z nich ma sprecyzowane plany dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, część jeszcze szuka swojej drogi. Celem prowadzonych w szkole zajęć doradczych jest udzielenie pomocy uczniom w określeniu swoich predyspozycji i możliwości oraz udzielenie informacji na temat zmieniającego się rynku pracy, oczekiwań pracodawców i  kierunków dalszego kształcenia.

Bardzo dziękujemy Pani Żanecie za życzliwą współpracę i każdorazowe odpowiadanie na potrzeby szkoły i uczniów.

Małgorzata Zalewska

szkolny doradca zawodu