Warsztaty „z gliną” w Trójce PDF
wtorek, 16 października 2018 08:37

W dniu 15 października 2018 r. w PSP nr 3 w Strzegomiu  odbyły się warsztaty z gliną, które poprowadziła  pani Zuzanna Bogacka-Dżalik. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas I-III.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca z gliną wycisza, uczy skupienia, cierpliwości oraz wpływa na ich harmonijny rozwój.

Dzieci z  zapałem przystąpiły do pracy. Zgniatały, ugniatały oraz wałkowały kawałki gliny, po czym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bezkształtne bryłki zamieniały się w ciekawe formy. Wszystkie prace zostaną wypalone w specjalnych piecach i końcowy efekt będziemy mogli podziwiać  za kilka dni.

Zajęcia ceramiczne były znakomitym treningiem, który może być ważnym elementem terapii manualnej. Rozbudzają wrażliwość artystyczną u dzieci, stymulują i rozwijają układ nerwowy   oraz ukazują im drogę, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem.

Zajęcia z gliną były dla uczniów wspaniałą zabawą. Sprawiły im tego dnia mnóstwo przyjemności oraz dużo satysfakcji.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

Wiecej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/warsztaty-lepienia-w-glinie