STUPROCENTOWI UCZNIOWIE PDF
piątek, 12 października 2018 00:00

12 października 2018r. w PSP nr 3 w Strzegomiu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: p. Zbigniew Suchyta-burmistrz Strzegomia, p. Wiesław Witkowski- zastępca burmistrza, radni rady miejskiej Strzegomia w osobach: Janusz Flaman, Paweł Rudnicki, Zdzisław Kudyba oraz przewodnicząca Rady Rodziców Dominika Skiba-Dziadyk i wiceprzewodnicząca Agnieszka Basińska.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz powitaniu wszystkich zebranych nastąpiła ceremonia Pasowania. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach p. Agnieszka Łukaszonek-dyrektor szkoły dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia naszej szkoły.

Po ceremonii Pasowania i przekazaniu przez p. burmistrza pamiątkowych dyplomów, uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy, piosenek oraz tańca.

Gromkie brawa publiczności były dowodem, że przygotowali się na przysłowiową szóstkę.

Goście podarowali pierwszakom upominki w postaci słodyczy, gratulowali  przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli im sukcesów w nauce. Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli oraz  wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Największą niespodziankę sprawili uczniom ich rodzice. Jak zwykle nie zapomnieli o swoich pociechach i przygotowali „rożki obfitości”. Prezenty wywołały uśmiechy na twarzach dzieci, a ich radość została uwieczniona na zdjęciach, które oglądane po latach na pewno spowodują, że niejednemu z nich zakręci się łezka w oku.

Wychowawczyni kl. I