GOŚCIE Z UKRAINY W PROGACH PSP 3 PDF
czwartek, 13 września 2018 00:00

W dniu 12 września 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły młodzież z Ukrainy, która odwiedziła nasze miasto na zaproszenie Burmistrza Strzegomia i Rady Miasta. Nasi goście spędzili ten dzień z młodzieżą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu. Uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, gdzie poznali się wzajemnie, wymieniali się informacjami o swoich upodobaniach muzycznych i kulinarnych. Najwięcej zabawy przyniosły polskie „ łamańce” językowe, które z zaangażowaniem powtarzała młodzież z Ukrainy i uczyła także kolegów z Polski swojego niełatwego języka. Po wspólnej zabawie uczniowie udali się na warsztaty kulinarne, gdzie wspólnie przygotowywali zdrowe kolorowe kanapki i „gryczankę”. Warsztaty zakończyły się wspólnym śniadaniem.

O sylwetki należy dbać, stąd po pysznym śniadaniu uczniowie udali się na warsztaty taneczne. Instruktorami była raz młodzież polska a raz ukraińska. Muzyka połączyła wszystkich we wspólnej zabawie.

Następnie tanecznym krokiem udano się na obiad, a potem na słodki podwieczorek. Był to także czas spędzony przy bardziej lub mniej znanych grach planszowych. Relaks był potrzebny przed kolejną dawką atrakcji. Na młodzież czekały zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia plastyczne tzw. decoupage. Grupy polsko – ukraińskie poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy i bawiły się przy wykonywaniu pięknych prac plastycznych.

Gości pożegnaliśmy na krótko o godz. 17.00. Podsumowaniem dnia była wspólna dyskoteka w restauracji Stragona.

Opiekunami grup i prowadzącymi zajęcia dla uczniów byli: p.I.Luszawska, p.R.Mikołajczyk, p.N.Kościelna, p.E.Oleksiak, p.K.Puchalska, p.M.Świstek, p.R.Czubala.

Długo będziemy wspominać ten czas spędzony z naszymi gośćmi. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/gocie-z-ukrainy