Happening- Międzynarodowy Dzień Ziemi - kwiecień 2018 PDF
piątek, 27 kwietnia 2018 00:00

27 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem imprezy było kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz integracja uczniów poprzez wspólną zabawę. O godzinie 9.00 uczniowie klas 0- VII oraz gimnazjalnych zebrali się w sali gimnastycznej i obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowany przez uczniów klas gimnazjalnych. Następnie uczniowie z klas 0-7 zaprezentowali stroje wykonane z tzw. odpadów. Uczniowie oraz ich rodzice wykazali się bardzo dużą pomysłowością. Po części artystycznej rozpoczęły się potyczki „ekologiczne” między klasami. Uczniowie brali udział w kalamburach, których treść dotyczyła zasad ochrony środowiska, odgadywali zagadki przyrodnicze oraz segregowali śmieci do odpowiednich pojemników. Odbyły się również  konkurencje sportowe: kręgle (ze zużytych butelek po napojach), rzut puszką do kosza oraz gra w „zbijaka przyrodniczego”. Na szkolnym korytarzu można oglądać prace dzieci na temat segregacji śmieci i zanieczyszczeń środowiska oraz wystawę  zabawek wykonanych wspólnie z rodzicami z tzw. śmieci. Dzieci aktywnie spędziły czas propagując proekologiczny styl, sprzyjający ochronie naszej Ziemi, uporządkowały i pogłębiły wiadomości o ochronie środowiska.

Izabela Luszawska

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/dzie-ziemi-2018