20 marca w PSP nr 3 w Strzegomiu odbyły się obchody „Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej” PDF
czwartek, 22 marca 2018 00:00

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii odchodów Światowego Dnia  Zdrowia Jamy Ustnej aby podkreślić, że zaniedbania w zakresie jamy ustnej mogą prowadzić do chorób ogólnych i odwrotnie.

W ramach naszej inicjatywy uczniowie z grupy projektowej wraz z opiekunem zaplanowali i przygotowali w szkole kampanię informacyjną pod hasłem „Polska mówi aaa…”. Chętni uczniowie klas gimnazjalnych wykonali plakaty oraz ulotki na temat zdrowia jamy ustnej. 20 marca w szkole odbyły się wystawy prac uczniów oraz oficjalnych materiałów  informacyjnych kampanii „Polska mówi aaa”. Organizatorzy prowadzili  dystrybucję ulotek i białych balonów, symbolizujących zdrowe zęby.  Odwiedzili także wszystkie klasy i przedstawili prezentację multimedialną omawiając  podstawowe zasady utrzymania zdrowia jamy ustnej, w tym higieny,  prawidłowej diety oraz podstawowych zasadach profilaktyki stomatologicznej.

W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie szkoły. Nauczycielki  w ramach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadziły zajęcia, uświadamiając dzieci, jak prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej, omówiły podstawowe techniki mycie zębów. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt: „ Dr Ząbek i legenda Zębolandii” oraz wykonali prace plastyczne. Najbardziej zaangażowane dzieci otrzymały w nagrodę „baloniki - białe ząbki ”.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękuję za pomoc i zaangażowanie

R. Mikołajczyk