Pasjonująca lekcja w muzeum PDF
sobota, 09 grudnia 2017 00:00

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II a i III d gimnazjum udali się do Wrocławia, aby wziąć udział w nietypowej lekcji  w miejscu interaktywnych spotkań – Muzeum Pana Tadeusza.

Jako uzupełnienie wiedzy nabytej podczas analizy lektury obowiązkowej pt. „ Kamienie na szaniec” , wybrano temat: „ Nie będziemy bierni. Polskie Państwo Podziemne”.

Podczas zajęć młodzież poznała struktury Podziemnego Państwa Polskiego, a także sensacyjne przygody żołnierzy i kontakty z rządem polskim w Londynie, pokazane na przykładzie dwóch wojowników o wolności : Jan Nowaka – Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego , którzy przekazali swoje zbiory Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich.

Na koniec młodzi ludzie przeżyli pasjonująca przygodę, biorąc udział w zabawie bazującej na zasadzie escape roam .

Mieliśmy także okazję obejrzeć rękopis epopei narodowej ,wyeksponowany na piętrze poświęconym epoce romantyzmu.

Czas spędzony w muzeum wzbogacił wiedzę i przysporzył wielu wrażeń . A w świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich , odbywający się nieopodal ,  Jarmark Bożonarodzeniowy.

I. Krogel  M. Świstek

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/pasjonujca-lekcja-we-wroclawiu