Festiwal Nauki PDF
czwartek, 28 września 2017 09:39

Uczniowie 2 i 3 klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczennice z PSP w Olszanach uczestniczyli w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka bez granic”. Uczniowie odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie uczestniczyli w wykładach, pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Sobiecha, pt. „Czynniki kształtujące skład ciała człowieka. Jak rozpoznać zdrową żywność?”. Młodzi ludzie pogłębili wiedzę z zakresu właściwego komponowania składników odżywczych, zasad rolnictwa ekologicznego oraz metod analizy składu ciała człowieka. Chętni uczniowie wzięli udział w pomiarze swojej tkanki tłuszczowej.

Po wykładzie była degustacja potraw wykonanych z ekologicznych uprawi, która bardzo smakowała uczniom. Następnie uczniowie przespacerowali się Parkiem Szczytnickim do Ogrodu Japońskiego, w którym mogli zobaczyć piękną roślinność i okazałe karpie pływające w stawie.

Izabela Luszawska Radosława Mikołajczyk, Ewa Dobies