Decoupage dla maluchów PDF
poniedziałek, 27 marca 2017 00:00

Decoupage w Trójce

W dniu 27 marca 2017 r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Strzegomiu odbyły się zajęcia decoupage, których tematem były ozdoby wielkanocne. Poprowadziła pani Zuzanna Bogacka-Dżalik. Uczestnikami warsztatów były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I-III. Zajęcia rozpoczęły się krótkim wykładem. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, że technika zdobnicza polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Po krótkim zapoznaniu  z planem działania, dzieci z  zapałem przystąpiły do pracy. Nanosiły kolejne partie farby i kleju na płytki ceramiczne, a następnie  ozdabiały je motywami wielkanocnymi  z serwetek  papierowych, posypywały brokatem i z radością obserwowały jak ich prace zmieniają się w piękne ozdoby.

Zajęcia ceramiczne były znakomitym treningiem, który może być ważnym elementem terapii manualnej. Rozbudzają wrażliwość artystyczną u dzieci wyciszają, uczą skupienia i cierpliwości oraz ukazują im drogę, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem.

Zajęcia ceramiczne były dla uczniów wspaniałą zabawą. Sprawiły im tego dnia mnóstwo przyjemności oraz dużo satysfakcji.

Społeczność uczniowska