Międzynarodowy Dzień Ziemi PDF

Happening z okazji
Międzynarodowego Dnia Ziemi
- kwiecień 2017

25 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem imprezy było kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz integracja uczniów poprzez wspólną zabawę.

O godzinie 9.00 uczniowie klas I- VI z opiekunami wyruszyli ze szkoły z transparentami oraz ulotkami o tematyce ekologicznej, które rozdawali mieszkańcom dzielnicy Graby. Społeczność szkolna spotkała się z  sołtysem Sołectwa Strzegom – p. Zdzisławem Kudybą, podczas którego został odczytany list skierowany do mieszkańców Grabów napisany przez ucznia kl. 5 – Kacpra Grajnego. List zawierał spostrzeżenia chłopca na temat najbliższego otoczenia oraz tego, co można zrobić dla ochrony lokalnego środowiska. Pan sołtys poparł postawę młodych ludzi oraz powiedział, że każdy z nas, właściwie postępując, może przyczynić dla ochrony przyrody oraz poczęstował uczniów słodkościami.

W dalszej części imprezy, na boisku szkolnym,  rozpoczęły się potyczki „ekologiczne” między klasami. Uczniowie brali udział w przygotowanych konkursach: „zagadki smakowe”, ekologiczne kalambury oraz segregowanie śmieci. Następnie odbyły się konkurencje ekologiczno-sportowe: kręgle z wykorzystanie zużytych butelek po napojach, rzut puszką do kosza oraz „zbijak ekologiczny”. Dzieci aktywnie spędziły czas propagując styl proekologiczny, sprzyjający ochronie naszej Ziemi, uporządkowały i pogłębiły wiadomości o ochronie środowiska. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w corocznej akcji sprzątania gminy Strzegom. Młodsi porządkowali teren wokół szkoły, a starsi teren od szkoły do parku przy moście kamiennym.

SPOŁECZNOŚĆ PSP NR 3