Najważniejsze w życiu jest zdrowie.... PDF
piątek, 07 kwietnia 2017 00:00

Każdy to przyzna i każdy to powie, że najważniejsze w życiu jest zdrowie.

Tradycją PSP Nr 3  i PP Nr 3 w Strzegomiu jest gminna uroczystość z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia, która dedykowana jest miejscowym lekarzom, pielęgniarkom oraz pracownikom służby zdrowia. Również w tym roku, w piątek, 7 kwietnia, w sali balowej Strzegomskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli zaproszenie goście: p. Wiesław Witkowski – zastępca Burmistrza Strzegomia, p. Urszula Podsiadły Szubert – naczelnik Wydziału Oświaty w Strzegomiu, p. Elżbieta Gajecka i p. Wojciech Bernacki – przedstawiciele Strzegomskiego Centrum Medyczno Diagnostycznego ze współpracownikami, przedstawicielki Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  „Zdrowie” w Strzegomiu, p. Monika Bieżyńska – dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Świdnicy ze współpracownicą oraz p. doktor Aleksandra Orabczuk, p. Elżbieta Janisiów i Grażyna Girjat – pielęgniarki szkolne, p. Lucyna Chacińska – emerytowana pielęgniarka szkolna oraz rodzice.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Strzegom podkreślili, że praca lekarzy i pielęgniarek to misja i służba na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Praca, która zasługuje na podziw i podziękowanie, zwłaszcza, że ratowanie zdrowia i życia drugiemu człowiekowi
to honor i zobowiązanie.

Dzieci z PP Nr 3 w Strzegomiu oraz uczniowie klas II i III PSP Nr 3 w Strzegomiu chcąc podziękować za ciężką pracę w trudnej i odpowiedzialnej służbie na rzecz chorych i cierpiących, zaprezentowali się w tańcu, śpiewie oraz inscenizacji „Baśniowy ambaras”. Część artystyczną przyjęto gorącymi brawami, a dzieci nagrodzono słodkimi upominkami. Uroczystość dostarczyła niezapomnianych wrażeń i przeżyć zarówno dla gości, jak i organizatorów.

Nauczyciele i uczniowie PSP Nr