Wiosna, wiosna PDF
wtorek, 21 marca 2017 00:00

WIOSNA W TRÓJCE!

„Marzanno, Marzanno odpływaj, prosimy,

Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.

Hen, aż do bieguna płyń tą rwącą rzeką,

Nic tu już po tobie, odpłyń stąd daleko!”

Słowami tego wiersza, 21 marca, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowe nr 3 żegnali zimę.

Każda klasa przebrała się w kolorowe stroje, w których dominowały barwy zieleni, żółci i błękitu. Młodsi uczniowie przygotowali barwne maiki, papierowe kwiaty i stroiki, z którymi w korowodzie dumnie maszerowali wokół szkoły.

Wszystkie klasy wzięły  udział w konkursie „Najpiękniejsza Marzanna wita Wiosnę” i przygotowały ciekawą i oryginalną kukłę.

Wygrała klasa III i IV, których Marzanny podbiły serca jury. Wykonane ze słomy, przypomniały o wieloletniej tradycji, o której powoli zapominamy.

Były też wiosenne piosenki i wiersze przypominające o nadchodzącej porze roku.

Potem przenieśliśmy się do budynku szkolnego, gdzie uczniowie starszych klas przygotowali wiosenne kanapki, a młodsi wzięli udział w „karaoke”.

Tego dnia panowała radosna atmosfera, było gwarno, kolorowo i wesoło.

Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Społeczność uczniowska

PSP nr 3