Spotkanie z podchorążymi PDF
piątek, 03 lutego 2017 00:00

W dniu 2 lutego 2017 r. w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu odbyło się spotkanie z P. kapitanem Tomaszem Kamińskim oraz podchorążymi z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Tematem spotkania było „Znaczenie Wojska Polskiego w historii Polski”.

Nasi goście przedstawili prezentację multimedialną, którą omówili podchorążowie oraz film pt: „Historia polski od chrztu do czasów obecnych”. Nie zabrakło również prezentacji mundurów wojskowych z różnych lat. Uczniowie podczas spotkania dzielnie odpowiadali na pytania prowadzących, a także inicjowali dyskusję zainspirowani ciekawym dla nich tematem. Wiedza zdobyta podczas prelekcji przyczyni się do utrwalenia wiadomości na temat historii Wojska Polskiego.