Konferencja Szkół Sienkiewiczowskich PDF
sobota, 10 grudnia 2016 00:00

Delegacja z „Trójki” na konferencji Szkół Sienkiewiczowskich

W dniu 8 grudnia 2016r. w pałacu w Warmątowicach Sienkiewiczowskich k. Legnicy spotkały się delegacje oraz poczty sztandarowe Szkół Sienkiewiczowskich na konferencji: „BO WSZYSCY Z SIENKIEWICZA JESTEŚMY…- OBCHODZIMY ROK HENRYKA SIENKIEWICZA” zorganizowanej przez Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia we Wrocławiu oraz Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną. W godz. od 10.00 do 13.00 odbyło się kilka ciekawych wykładów, wręczenie nagród w konkursach plastycznych zorganizowanych przez DODN Wrocław oraz występy uczniów ze szkół w Kościelcu i Prusicach. Rozpoczęcia i podsumowania konferencji dokonał p. doktor Tadeusz Samborski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Niestety, z przyczyn zdrowotnych, nie dotarł do Warmątowic Pan Juliusz Sienkiewicz, Wnuk Noblisty.
Po skorzystaniu z ciepłego poczęstunku w sali kominkowej, po krótkim zwiedzeniu okolic pałacu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Był to wyjątkowy dzień pełen obowiązków, ale  i wrażeń, podkreślający przynależność do Rodziny Szkół Sienkiewiczowskich.

(Niemiec o nazwisku von Olszewsky zapisał w testamencie pałac w Warmątowicach i swój majątek Henrykowi Sienkiewiczowi, ponieważ po przeczytaniu jego powieści poczuł się Polakiem. Sienkiewicz spadku nie przyjął, ale historia pozostała).

PSP nr 3 w Strzegomiu