,,Bezpieczne Przedszkole" PDF
czwartek, 29 września 2016 00:00

REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU

„BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE”

Dnia 28 września 2016 roku przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu brały czynny udział w zajęciach dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa. A wszystko to z okazji realizacji ogólnopolskiego programu „Bezpieczne Przedszkole”, do którego nasza szkoła przystąpiła w zeszłym roku. Uczniowie Oddziału Przedszkolnego poznali zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, zapoznali się ze znakami drogowymi, wysłuchali opowiadania pt. „Zebra na ulicy”. Zrozumieli że przestrzegając zasad bezpieczeństwa w domu, szkole, na podwórku, w czasie zabaw dbają także o bezpieczeństwo osób w najbliższym otoczeniu. Dzieci wykonały prace plastyczne związane ze znakami drogowymi. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak prezentował oraz opowiadał o swoim znaku drogowym na forum klasy.  Powstałe prace zostały wywieszone na tablicy na korytarzu szkolnym. Nasi uczniowie udowodnili, że przedszkolaki chcą być bezpieczne i potrafią o swoje bezpieczeństwo dbać, bo uczą się tego w przedszkolach całej Polski. Zakończyliśmy dzisiejszy dzień hasłem: „Bezpieczny przedszkolak dziś, to bezpieczne społeczeństwo jutro”.

Agnieszka Lubera