Podaj dalej... PDF
piątek, 16 września 2016 00:00

16.09.2016r. uczniowie PSP nr 3, wraz z nauczycielami, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  Sprzątanie Świata” , która w tym roku odbyła się pod hasłem
„Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

Przed akcją została przeprowadzona pogadanka dla uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w gumowe rękawice oraz worki na śmieci. Uczniowie z klas młodszych zadbały o teren szkolny oraz wokół szkoły, natomiast dzieci starsze sprzątały teren ulicy Jeleniogórskiej – do parku przy rzece.
Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów- szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Akcja przyczyniła się do posprzątania najbliższej okolicy oraz zwiększenia świadomości ekologicznej młodych ludzi.

Społeczność szkolna