Western City PDF
wtorek, 21 czerwca 2016 00:00

WYCIECZKA KLASOWA DO WESTERN CITY

Dnia 20.06.2016 roku uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy III wspólnie udali się wraz z opiekunami do miasteczka Ścięgny koło Karpacza aby zobaczyć prawdziwy dziki zachód. Western City - kowbojskie miasteczko – bardzo przypadło naszym uczniom do gustu. W centrum miasteczka znajdował się Saloon, biuro Szeryfa, który strzegł prawa i porządku, Western Press, Sklep Kolonialny oraz Poczta. Stojący w pobliżu Saloonu Bank padł ofiarą napadu żądnych złota rewolwerowców, którzy usiłują pokonać szeryfa chcieli przechwycić wielką dostawę złota. Wszyscy byliśmy świadkami tego niezwykłego widowiska. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach, takich jak: rzuty nożem, rzuty włócznią do celu, strzały z łuku indiańskiego, wejście na „pal męczarni”. Dzieci przejechali się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta, odbyli przejażdżkę konną. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wszyscy wróciliśmy w znakomitych humorach, pozostawiając w naszych pamięciach wspaniałe wspomnienia.

Agnieszka Lubera