Bezpieczne wakacje PDF
wtorek, 21 czerwca 2016 20:08

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej Bezpieczne Wakacje. Celem ogólnopolskiej akcji

Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016 roku.

Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze na podstawie materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl na temat: Bezpieczna droga oraz Bezpieczne wakacje.

Celem lekcji było:

-  przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa na drodze, kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo–skutkowego, kształtowanie umiejętności świadomego przestrzegania zasad ruchu drogowego, uświadomienie dzieciom, jak ważna jest bezpieczna jazda samochodem.

- przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Zapoznanie uczniów z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalanie prospołecznych postaw wśród uczniów i wzbudzenie u dzieci zaufania do przedstawicieli służb bezpieczeństwa – Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia ratunkowego.

Szkoła otrzymała certyfikat  potwierdzający udział w ogólnopolskiej akcji.

Każdy uczeń otrzymał ulotkę - Bezpieczne Wakacje.pl z najistotniejszymi informacjami.

Tak przygotowani na pewno spędzimy wakacje bezpiecznie!