Lekcja przyrody PDF
wtorek, 09 lutego 2016 16:18

Lekcja przyrody  w „Trójce” prowadzona wprost z Antarktyki!

27 stycznia 2016r. uczniowie klas III-VI PSP nr 3 w Strzegomiu wzięli udział w  nietypowej lekcji przyrody prowadzonej online z Antarktyki pt. „Stacja im. Henryka Arctowskiego – kawałek Polski w Antarktyce”, która została zrealizowana za pomocą narzędzia do transmisji Cisco Webex, udostępnionego przez Scientix.

Transmisję poprowadzili pracownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego, prowadzonej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Uczniowie włączali się do swobodnych wypowiedzi oraz odpowiadali na pytania zadawane przez polarników.

W czasie transmisji uczniowie poznali osoby pracujące w Stacji, dowiedzieli się, jak można się tam dostać, jak wyglądają poszczególne zabudowania oraz do czego służą. Zobaczyli też film przedstawiający pingwiny Adeli – głównych mieszkańców Wyspy Króla Jerzego.

Po lekcji uczniowie wypowiadali z zachwytem: „Poczułem się, jakbym był w Antarktyce!”

Polska Stacja Antarktyczna – powszechnie nazywana „Arctowski” – to jedyna czynna przez cały rok polska stacja badawcza w Antarktyce, położona na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Na Stacji są prowadzone badania przede wszystkim z zakresu biologii i ekologii oraz wykonywane obserwacje monitoringowe: ekologiczne, glacjologiczne i meteorologiczne