Wpalmiarni PDF
poniedziałek, 01 czerwca 2015 00:00

W palmiarni

28 maja 2015r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu odwiedzili najstarszą w Polsce Palmiarnię, która zbudowana została w latach 1911-1914 przez Jana Henryka XV Hochberga właściciela Zamku Książ.

Największą uwagę dzieci przyciągał „ogródek kaktusowy” z olbrzymimi agawami amerykańskimi oraz aleje palmowe, gdzie zobaczyć można sprowadzone przez fundatora ponad 120-letnie okazy Palmy daktylowej osiągające wysokość 12 metrów.

Oprócz 80 gatunków roślin z całego świata uczniowie podziwiali kolorowe pawie, żółwie oraz sumy, które na stałe zadomowiły się w tutejszej Palmiarni.

Dodatkową atrakcją były zakupy w tutejszym sklepie z roślinami oraz skosztowanie deserów w kawiarni.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dzieci uznały, że wszyscy miłośnicy unikatowej roślinności powinni zwiedzić Wałbrzyską Palmiarnię.