Rodzinnie i sportowo PDF
wtorek, 02 czerwca 2015 00:00

Sportowy Festyn Rodzinny w „Trójce”

W poniedziałek 1 czerwca 2015 r. Społeczność PSP Nr 3 w Strzegomiu zorganizowała Sportowy Festyn Rodzinny. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, rozbudzenie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, poszerzenie
i wzmocnienie współpracy środowiska lokalnego.

Do naszej szkoły przybyli liczni goście: Pan  Wiesław Witkowski Zastępca Burmistrza Strzegomia, Pan Janusz Flaman Radny Strzegomia, Pan Zdzisław Kudyba Radny Strzegomia i Sołtys Sołectwa Strzegom.

W ramach Festynu Zdrowia Uczniowie wraz z rodzicami degustowali   przygotowany przez rodziców  poczęstunek. Zastępca Burmistrza Strzegomia p. Wiesław Witkowski wręczył dzieciom słodkości.
Nie zabrakło grillowanych kiełbasek, których sponsorem był p. Zdzisław Kudyba oraz Rada Sołecka.

Rodzinnym Turnieju Sportowym rodziny konkurowały o piękne sportowe nagrody – rower, zestawy rakietek do badmintona, tenisa stołowego  oraz skórzane piłki,  które ufundowali dla naszej szkoły Pan Janusz Flaman i Pan Zdzisław Kudyba Radni Strzegomia. Wspaniałym darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Konkurencje były rozmaite:  dzieci stały na jednej nodze 3 minuty, podbijały głową balon, rzucały woreczkiem do kosza, a rodzice wbijali gwoździe, robili czapkę z gazety, obierali jabłka, czytali tzw. „łamańce językowe”. Na zakończenie rywalizowały rodziny z największą liczbą punktów: ubijały pianę z jajek, skakały w workach, wykonywały slalom pociągu „mamy z dzieckiem”.

Rodzice ze swoimi pociechami z zapałem wykonywali zaplanowane dla nich zadania. Towarzyszyło temu wiele radości i uśmiechu.

Zdobywcą głównej nagrody – rowera została Julia Brzozowska, uczennica kl. III z mamą Katarzyną. Serdecznie gratulujemy!

Dopisała nam słoneczna pogoda, dobre humory, a wspaniała rodzinna zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci!