96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF
poniedziałek, 17 listopada 2014 10:34

Radosne Święto Niepodległości

Dnia 14 listopada 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu odbył się uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przybyli na uroczystość w strojach galowych z przypiętymi kotylionami, a w dłoniach trzymali biało - czerwone chorągiewki.

Część artystyczną pt.: ,,Opowieść o generale Kwiatkowskim” przygotowali uczniowie klasy V i VI. Była to wesoła historia, w której podkreślono wartość życia, radości, miłości wobec strasznego czasu wojny.

Ciekawym akcentem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu wszystkich uczniów szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały ,,Przybyli Ułani...”, uczniowie klasy I ,,Szara piechota”, klasy II ,,O mój rozmarynie” , klasy III ,,Rozkwitały pąki białych róż”, klasy IV ,,Wojenko, wojenko”, klasy V ,,Legiony”, klasy VI ,, Marsz Polonia”. Wspólnie na dwa głosy uczniowie klasy V i VI wykonali ,,Pieśń o wodzu miłym”.

Uroczystość przygotowały: p. Maria Juszkowicz, p. Małgorzata Wyrwa,
p. Elżbieta Smolarek, p. Ewa Ciunowicz.

Uroczystość była piękną chwilą patriotyzmu wyrażoną pieśnią, do której przygotowała się cała społeczność szkolna.