,,Turysto szanuj środowisko" PDF
poniedziałek, 22 września 2014 00:00

,,Turysto, szanuj środowisko!”

Tym hasłem organizatorzy tegorocznego „Sprzątania Świata” zachęcili społeczność PSP Nr3 w Strzegomiu  do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie natury. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki szlakiem górskim, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów?  Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę? Akcja ta, obok posprzątania najbliższego otoczenia, przyczyniła się do zwiększenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz kształtowania zachowań ludzkich zmierzających do utrzymania w czystości swojego otoczenia.

Społeczność naszej szkoły przystąpiła do akcji 18.09.2014r.o godzinie 8.00.

KLASY: 0, I, II i III posprzątały teren szkoły i wokół szkoły.

KLASY: IV, V i VI posprzątały teren parku i drogi do szkoły.