KONKURS BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI PDF
czwartek, 30 stycznia 2014 00:00

28 stycznia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbyły się szkolne eliminacje VI/IX DOLNOŚĄSKIEGO KONKURSU BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY- Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenia Gmin  Polskich Euroregionu Nysa ”UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”.

Celem  konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

W eliminacjach wzięło udział 11 uczniów z klas V i VI . Uczniowie rozwiązywali test zamknięty . Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, czego wyrazem jest wynik 3-ch uczennic, które uzyskały powyżej 30 punktów (na 38 pkt ). Naszą szkołę w etapie subregionalnym będzie reprezentowała szkolna drużyna w składzie:

1. 1. Klaudia Paradowska- kl. VI
  2. 2. Aleksandra Białous   - kl. VI
  3. 3. Agnieszka Płoska      -  kl. VI

Wyniki pozostałych uczniów:

IV. Julia Starczała- kl. VI – 29,5 pkt

V. Sara Bus- kl. VI , Jakub Bochenek- kl. VI, Michał Pawlica- kl. V    - 28,5 pkt

VI. Ilona Świrad- kl. VI- 28,0 pkt

VII. Weronika Prządka- kl. VI, Bartek Wójtowicz- kl. V- 26,0 pkt