DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF
czwartek, 30 stycznia 2014 08:13

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 28 stycznia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Program artystyczny przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy Pani Agnieszki Lubera, dzieci z klasy I wraz z wychowawcą Panią Ewą Ciunowicz oraz uczniowie ze szkolnej świetlicy przygotowani przez Panią Marzenę Król.

Na wstępie naszej uroczystości Pani Dyrektor Agnieszka Łukaszonek serdecznie przywitała licznie zebranych gości, wzruszonych widokiem swoich wnuków, kochane babcie i kochanych dziadków. Na widowni nie zabrakło również rodziców występujących uczniów, którzy również pragnęli obejrzeć występy swoich pociech.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali się nie tylko podczas recytacji pięknych wierszy, ale także w czasie śpiewania wzruszających piosenek o tematyce prorodzinnej. Dzieci z klasy I przygotowali piosenkę z własnym akompaniamentem perkusyjnym. Grupa przedszkolna przygotowała dla swoich dziadków taniec latynoamerykański. W rytmie gorącej samby przedszkolaki pokazali swoje umiejętności taneczne rozbawiając tym publiczność do łez. Wzruszeni dziadkowie z dumą oglądali występy wszystkich uczniów nagradzając ich wielkimi brawami.

Pod koniec uroczystości każda babcia i każdy dziadek został obdarowany skromnym upominkiem przygotowanym samodzielnie przez uczniów, a były to ramki ze zdjęciami przedszkolaków od zeróweczki oraz przepiękne laurki wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniów klasy I.

Pani Dyrektor obdarowała wszystkich młodych artystów koszem pełnym słodkich cukierków, a dziadkowie… zapowiedzieli, że z niecierpliwością czekają na przyszły rok i na równie wzruszające i zaskakujące występy swoich wnuków.

Mamy nadzieję, iż udało nam się podtrzymać więzi pomiędzy członkami rodziny i pokoleniami oraz wdrożyć dzieci do świętowania i celebrowania Świąt związanych z tematyka rodzinną.