Jasełka PDF
środa, 08 stycznia 2014 12:07

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...”

W ten ciepły, grudniowy dzień, jak co roku odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu Jasełka Bożonarodzeniowe.

Tegoroczne jasełka uczniowie zaprezentowali w inscenizacji wiersza Igora Sikiryckiego pt: „Awantura w Przechwałkowie”. Jest to przypowieść o mieszkańcach miasta Przechwałkowo, którzy nie mogli dojść do porozumienia, czyja praca jest ważniejsza. Awantury i powszechny bezwład zagrażają istnieniu miasta. Na szczęście mądry monarcha zarządza ogólną zgodę, która ratuje miasto.

Uczniowie z klasy II oraz  IV, V i VI bardzo dobrze odegrali swoje role, wzbogacając inscenizację wspaniałymi kostiumami i rekwizytami. Odgrywane sceny przeplatane były tradycyjnymi kolędami: „Gdy śliczna Panna”, „Świeć, gwiazdeczko”, „Gdy na ziemi Bóg się rodzi” oraz świątecznymi piosenkami, które wykonały dzieci z oddziału przedszkolnego. Każdemu z uczestników, zarówno aktorom jak i widzom, udzielił się nastrój oraz magia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło świątecznych życzeń i uścisków.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3
w Strzegomiu składa życzenia: wiary, nadziei i miłości.