Wyjazd edukacyjno - kulturalny PDF
środa, 04 grudnia 2013 10:07

Wyjazd edukacyjno - kulturalny
do kina Helios  oraz Parku Play City w Legnicy.

Głównym celem wyjazdu było: przygotowanie do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym; budzenie pasjii zainteresowań poznawczych przez wielokierunkowe, emocjonalne i aktywne zaangażowanie, propagowanie ciekawych  form wypoczynku w połączeniuz rozrywką i edukacją, integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.Wycieczkę rozpoczęliśmy  od zapoznania z regulaminem wycieczki oraz edukacyjnej pogadanki na temat właściwego zachowania się podczas pobytu w kinie i Parku Play City.

Najmłodsi uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Ratujmy Mikołaja”, a starsi „Krainę lodu” w 3D. Uczniowie poprzez edukację medialną poznali rolę kina trójwymiarowego we współczesnym świecie, zostali wdrożeni do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Kontakt z dużym ekranem dał uczniom możliwość porównania jakości odbioru na małym telewizyjnym i dużym kinowym ekranie, kształtował umiejętności interpretacji filmu (wydobywania jego wartości poznawczych, wychowawczych, estetycznych, emocjonalnych).

Uczestnicy wycieczki  wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Parku Play City. Skorzystali z zajęć na pełnowymiarowym 18-dołkowym polu do golfa oraz profesjonalnym  nowoczesnym symulatorze do gry w golfa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, na której zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Miedziani".

Największą niespodzianką okazała się strefa Parku o nazwie Laser Tag. Poprzez niepowtarzalne połączenie światła i muzyki budowała wyjątkową atmosferę i klimat, wśród której dzieci zdobywały umiejętności trafiania do celu i orientacji przestrzennej.

Park Rozrywki był dla dzieci nowym doświadczeniem i wyjątkowym doznaniem, ponieważ mieli okazję swobodnej, spontanicznej nauki poprzez zabawę, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Wyjazd został sfinansowany przez sołtysa sołectwa Strzegom Zdzisława Kudybę i Radę Sołecką. Serdecznie dziękujemy!